W ostatnim czasie na moim blogu był wysyp promocji banku BNP Paribas. Teraz czas na nowego gracza. Bank Santander proponuje 200 zł po spełnieniu kilku prostych warunków, 50 zł w ramach programu poleceń oraz 50 zł za założenie konta dla dziecka.

Wymagania podstawowe

Aby skorzystać z promocji Santandera należy posiadać status nowego klienta. Bank definiuje taką osobę jako klienta, który nie posiadał konta po 1 września 2019 roku. Kolejny krok to złożenie wniosku drogą internetową o konto jakie chcę (również jego wersję dla młodych) maksymalnie do końca października 2020. Regulamin wymaga od nas ponadto:

  • podanie numeru telefonu oraz adresu mailowego do kontaktu,
  • zgodę na kontakt w sprawie realizacji wniosku,
  • zgodę na kontakt drogą elektroniczną w celach marketingowych,
  • zgodę na kontakt telefoniczny w celach marketingowych,
  • zgodę na elektroniczny kanał kontaktu (m.in. dostarczanie korespondencji poprzez e-maila).

Uwaga! Pierwsze cztery zgody akceptujemy podczas wnioskowania o konto. Z kolei elektroniczny kanał kontaktu akceptujemy przy pierwszym logowaniu do bankowości. Finalizacja umowy odbywa się poprzez kuriera (max do 15.11.2020). 

Jak zgarnąć 200 zł?

Bank Santander wypłaci nam premię jeśli w każdym z pierwszych trzech miesięcy spełnimy następujące warunki:

  1. Na konto wpłynie minimum 1000 zł,
  2. Wykonamy minimum 5 transakcji kartą bądź BLIK’iem,
  3. Zalogujemy się do aplikacji mobilnej banku.

Nagroda trafi do nas maksymalnie do 15 marca 2021 pod warunkiem utrzymania zgód marketingowych.

Program poleceń czyli dodatkowe 50 zł

Podczas wnioskowania o konto możemy dodatkowo podać numer polecenia naszego znajomego bądź znajomej. Warunek? Nie mogliśmy posiadać konto w PLN w Santaderze po 1 lipca 2019 roku. Kolejny punkt regulaminu to zgoda na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej. Dokładniej rzecz ujmując chodzi o poinformowanie polecającego, że nagroda została mu przyznana. W tym miejscu zachęcam do pozostawienia swojego kodu polecającego w komentarzu. Należy również pamiętać, że nowy klient korzystający z promocji musi chociaż raz zalogować się do aplikacji mobilnej banku, a także wykonać transakcje kartą bądź BLIK’iem na łączną sumę 300 zł (w tym minimum jedna BLIK’iem).  Finalnie warto wspomnieć że obecna edycja programu poleceń kończy się 31 października 2020. 

Bonus 50 zł dla dziecka

Małoletnie dziecko? Warto założyć mu wniosek i uczyć oszczędzania od małego, a przy okazji zgarnąć 50 zł. Warunki są naprawdę proste. Wystarczy uczestniczyć w promocji z premią 200 zł na start, spełnić jej wszystkie warunki oraz złożyć wniosek o Konto Jakie Chcę dziecka ( przy użyciu Wideodoradcy banku). Mamy czas maksymalnie do 5.11.2020. Pamiętajcie, że do konta dziecka muszą być wyrażone te same zgody, co do konta dorosłego. To w zasadzie tyle.  Santander wypłaci premię najpóźniej do 15.03.2021. 

Moneyback 1% od naszych rachunków

Tak 1% nie powala, ale gdy ktoś ogrzewa dom gazem bądź ma wysokie rachunki za prąd to szkoda by było nie wykorzystać tej okazji. Santander zwróci Wam 1% wartości Waszych rachunków za prąd, gaz oraz usługi telekomunikacyjne pod warunkiem, że rachunki te opłacicie z konta jakie chcę.

Ostatni bonus czyli lokata 2%

Każdy nowy klient może założyć lokatę mobilną z oprocentowaniem 2%. Minimalna wartość lokaty to tysiąc złotych. Maksimum wyciśniecie z 20 tysięcy. Lokata trwa 4 pełne miesiące. Niestety będzie dostępna tylko raz w aplikacji Santandera.

Opłaty – czyli analizujemy cennik banku

Do końca listopada prowadzenie konta będzie całkowicie darmowe. Za kartę możemy zapłacić 3 zł lub 5 zł w zależności od wybranego wariantu. Pierwsza opcja to opłata stała bez możliwości zwolnienia. Drugi wariant to zwolnienie z opłaty po wykonaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych (dowolna wartość transakcji). Do 26stego roku życia wszystkie wypłaty z bankomatów będą darmowe. Powyżej tego wieku opłata wynosi 5 zł za każde wybranie gotówki. Jeśli natomiast skorzystamy z urządzeń banku Santander zapłacimy całe 0 zł. Na koniec warto dodać, że od grudnia zmienia się cennik. I tak karta oraz konto będą płatne (6+8 zł). Chyba, że  zapewnimy wpływy w wysokości min. 500 zł oraz wykonamy jedną płatność kartą ( bądź BLIKiem). Wtedy następuje całkowite zwolnienie z opłat. Osoby młode? Zero opłat za prowadzenie konta, a jeśli wykonamy minimum jedną transakcję kartą również za kartę. 

regulamin promocji

tabela opłat i prowizji


1 Komentarz

Marek · 12 października, 2020 o 5:51 pm

Kod polecenia w banku Santander: 1012199910
Z góry dziękuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *