Pierwsza edycja promocji najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego Citibank zdecydował się na powrót do współpracy z grupą allegro. Tradycyjnie jeśli zdecydujemy się wyrobić bezpłatna kartę kredytową simplicity możemy zgarnąć bon o wartości 300 bądź 500 zł. Myślę, że asortymentu allegro nie trzeba nikomu przedstawiać 😊.

Jeden z ważniejszych warunków, który możemy odnaleźć w regulaminie promocji to konieczność bycia nowym klientem banku rozumianym jako: osoba, która nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1 stycznia 2015. Ponadto bank już tradycyjnie stawia następujące wymagania:

 • wiek: minimum 21 lat,
 • dochód netto: minimum 1200 zł,
 • zatrudnienie w obecnej firmie: minimum 3 m-ce,
 • wymagania dla firm: wiek min. 21 lat, prowadzona działalność gospodarcza min. 2 lata.

Spełniając powyższe warunki wystarczy wypełnić formularz banku znajdujący się na dedykowanej stronie. Do tygodnia czasu skontaktuje się z nami konsultant, który dokona oceny zdolności kredytowej. Po pozytywnej weryfikacji kurier dostarczy umowę, dzięki czemu cały proces przebiega bez wychodzenia z domu 😊. Należy pamiętać, że wniosek możemy wypełnić maksymalnie do końca Czerwca 2017.

Następne Kroki – Voucher 300 zł

Regulamin przywołuje dwa warunki po których spełnieniu otrzymamy tytułowy bon o wartości 300 zł.

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej Citibank online (np. aktywując otrzymaną kartę),
 2. Wykonaj transakcje kartą na kwotę minimum 500 zł (obojętnie czy w sklepach stacjonarnych, czy internecie).

Bank definiuje ramy czasowe w obrębie których konieczne będzie dokonanie powyższych dwóch czynności. Jeśli potencjalny klient podpiszę umowę jeszcze w kwietniu, to powyższe dwa warunki będziemy musieli spełnić do końca czerwca 2017. Analogicznie podpisując umowę w maju mamy czas do końca lipca. Jak możecie zauważyć, warunki te są mniej restrykcyjne niż w przypadku promocji dotyczącej bonu do sklepu mall.pl.

Voucher otrzymacie maksymalnie do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków w postaci wiadomości wysłanej przez bank w systemie bankowości elektronicznej. Kolejnym plusem wartym podkreślenia jest długość ważności bonu, który będzie ważny aż do końca grudnia 2017. Co istotne, do transakcji na sumę 500 zł nie wliczają się wypłaty gotówki w bankomacie, ani przelewy z karty kredytowej.

 

Następne Kroki – Voucher 500 zł

Sytuacja jest bardziej skomplikowana jeśli chodzi o pozyskanie bonu o wyższej wartości. Regulamin przywołuje następujące warunki, po których spełnieniu otrzymamy tytułowy voucher 500 zł.

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej Citibank online (np. aktywując otrzymaną kartę),
 2. Złóż prośbę o dodatkowy limit kredytowy w wysokości 1000 zł i rozłóż go na raty w planie spłat „komfort” lub,
 3. Dokonaj transakcji na kwotę 500 zł i rozłóż je na raty w ramach planu spłat „Komfort” lub,
 4. Złóż dyspozycję dokonania przelewu z limitu karty na kwotę minimum 500 zł i rozłóż ją na raty we wspomnianym wyżej planie spłat „Komfort”.

Jak widzicie powyżej całość działań opiera się na tak zwanym planie spłat „komfort”. Wgryzając się w tabelę opłat i prowizji możemy wyczytać, że rozłożenie na raty transakcji może kosztować nawet 20% jej wartości. To całkiem sporo, nawet jeśli potencjalnie bank nie pobierze od nas tej opłaty. Płatne natomiast na pewno będą odsetki, które wynoszą do 10% wartości transakcji, a także opłata miesięczna w wysokości 20 zł za tak zwaną „obsługę planu” (szczegóły widoczne na poniższym zdjęciu). Podsumowując skorzystanie z drugiego wariantu (bon 500 zł) staje się mało opłacalne. Przywołane warunki, podobnie jak w pierwszym wariancie (Bon 300 zł) musimy spełnić najpóźniej do końca drugiego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy, aby voucher pojawił się w systemie bankowości internetowej w 3 miesiącu.

Podsumowanie

Czy sam osobiście skorzystałbym z powyższej oferty? Produkty oferowane na allegro często mają niższe ceny niż te oferowane w innych sklepach internetowych. Finalnie zawsze zwróćcie uwagę na cenę produktu. Może bowiem okazać się, że bon 300 zł da nam ostatecznie niższą cenę za produkt, niż jego odpowiednik o wartości 400 zł w innym sklepie. W mojej ocenie wymagania stawiane przed użytkownikami dotyczące vouchera o wartości 500 zł, takie jak płatna prowizja mogą zniechęcić użytkowników. Docelowo odbije się to na mniejszym zainteresowaniu. Pamiętajmy, że mimo wszystko jest to produkt kredytowy, i konieczne będzie pilnowanie terminów spłaty. Osobiście nie czekam nigdy na ostatni dzień spłaty zadłużenia, ale spłacam kartę regularnie co 30 dni wraz z przychodzącym wynagrodzeniem, mimo że bank oferuje do 56 dni okresu bezodsetkowego dla transakcji bezgotówkowych. Z pomocą przychodzą tutaj również bezpłatne smsy wysyłane przez bank przypominające o spłacie ewentualnego zadłużenia. Poza tym zakładając kartę macie do wyboru dwa warianty: zawsze darmową kartę Simplicity, a także kartę Mastercard World wraz z punktami premiowymi za zakupy, płatną 18 zł miesięcznie. Osobiście polecam wam wybór karty Simplicity, za którą bank nie pobiera opłaty miesięcznej.  Podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem, warto także upewnić się, że nie są uruchamiane żadne dodatkowe pakiety czy ubezpieczenia, ponieważ nie są one wymagane przez ofertę. Jeśli karta kredytowa jest Wam zbędna w portfelu zalecam jej zamknięcie po 4 miesiącach użytkowania, czyli w momencie otrzymania bonu.


3 Komentarze

* · 5 lipca, 2017 o 6:00 pm

Po chwilach zwątpienia, że karta kiedykolwiek do mnie dotrze, mogę się wreszcie cieszyć z jej używania.
Chociaż płacę prawie wyłącznie bezgotówkowo, to kwestią, która chyba najbardziej powstrzymywała mnie od korzystania z karty kredytowej była wizja utraty kontroli nad wydatkami. Tak, jak w przypadku każdej transakcji bezgotówkowej najzwyczajniej w świecie „nie czuję” tej kasy, która przez moje ręce przechodzi, a pamiętajmy, że płacąc kartą wydajemy pieniądze nie swoje, lecz banku, a przy limicie, jakim hojnie obdarzył nie City, chwila nierozwagi mogłaby mnie później sporo kosztować. Na szczęście opcja City Alert sprawia, że saldo karty mam pod kontrolą, chyba jeszcze bardziej niż moje podstawowe konto bankowe.
Dlatego też dziękuję za polecenie tej karty. Sama nigdy nie zwróciłabym uwagi na tą ofertę 🙂

  Savings Master · 7 lipca, 2017 o 4:13 pm

  Dlatego właśnie uczulam, aby przed rozpoczęciem swojej przygody z kartami kredytowymi dokładnie zapoznać się z moim wpisem dotyczącym tego instrumentu finansowego: https://www.savingsmaster.pl/poradnik-kartakredytowa/ Pozwoli to na poszerzenie swojej wiedzy w tym zakresie i finalnie uniknięcie podstawowych błędów. Wierzę że otrzymany voucher zostanie dobrze spożytkowany i pozwoli na znacznie obniżenie kosztów zakupu na platformie Allegro 🙂

Gocha · 17 sierpnia, 2017 o 5:35 pm

otrzymałam Voucher Allegro o wartości 300zł 😀 😀 😀 dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *