W ostatnim czasie wiele banków postanowiło uprościć swoją ofertę rachunków bankowych. Do tego grona wkroczył również eurobank, który dotychczasowe rachunki skonsolidował w jeden o nazwie „w pełni”. Znakiem rozpoznawczym oferty jest bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku. Natomiast z punktu widzenia naszych oszczędności doskonałym dodatkiem będzie 5% moneyback.

Poza całkowicie darmowym rachunkiem nie zapłacimy również za wykonywanie przelewów oraz za wypłaty gotówki w placówkach banku. To duży plus biorąc pod uwagę fakt, że konkurencja nie jest już tutaj tak bardzo „łaskawa”. Jedynym mankamentem pozostaje karta debetowa wydawana do rachunku. W tym miejscu warto podkreślić, że najlepszą rekomendacją będzie wybór standardowej karty Visy Electron bądź MasterCard Debit, które będą nas kosztować 0 zł miesięcznie, jeśli dokonamy płatności 400 zł w każdym miesiącu rozliczeniowym. W przypadku nie osiągnięcia wymaganego poziomu płatności zapłacimy 4,90 zł. Inną opcją pozostaje MasterCard Debit Prestige, której posiadanie wiąże się z opłatą 8 zł miesięcznie. Obiema kartami wypłacimy gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Jedyna różnica sprowadza się do wysokości wypłaty. W przypadku karty Visa Electron oraz Mastercard Debit darmowe wypłaty rozpoczynają się od poziomu 100 zł. (Poniżej 1,90 zł opłaty) W przypadku karty prestige nie ma żadnego limitu.  Niewątpliwie kolejną zaleta karty Prestige jest opcja multiwalutowa. Wybierając się na wakacje do krajów w których występują następujące waluty: USD, GBP lub EUR bank sam rozpozna jaką walutę wykorzystujemy do płatności i pobierze ją bezpośrednio z naszego konta walutowego (oczywiście jeśli odpowiednio wcześniej je zasilimy wymaganymi środkami). Podobnie zresztą w sytuacji gdy, będziemy chcieli wybrać pieniądze z bankomatu za granicą – tutaj również bank nie pobierze żadnych opłat. W przypadku standardowej karty Visa bądź Mastercard istnieje możliwość włączenia opcji multiwalutowej. Usługa ta kosztuje 1,90 zł miesięcznie. W przypadku wypłaty z bankomatów zapłacimy 1,5 GBP/USD/EUR za każdą wypłatę.

Moneyback 5%

Bank przygotował w swojej ofercie propozycje moneybacku o nazwie „codziennie zyskuję”. Otrzymamy 5% od każdej transakcji wykonywanej w następujących kategoriach zakupowych: rozrywka, podróże, sport, a także usługi takie jak restauracje czy np. fryzjer i kosmetyczka. Maksymalnie możemy otrzymać 60 zł miesięcznie czyli 720 zł rocznie. Podsumowując moenyback oferowany przez eurobank będzie idealny dla wszystkich podróżników, a także imprezowiczów, którzy nie wyobrażają sobie weekendu bez wyjścia do pub’u czy restauracji. Poniżej dostępna pełna lista miejsc.

 

Linie lotnicze Np. Lufthansa, Air France, Ryanair etc.
Kolej oraz autobusy (w wyłączeniem połączeń lokalnych), wypożyczalnie samochodów Np. Flixbus, PKP intercity, PKS, AVIS, Hertz
Hotele, motele etc. Np. booking.com
Restauracje, bary, puby, kawiarnie, kluby muzyczne Szeroki wachlarz możliwości 😉
Kina, muzea, teatry, opery, filharmonia, cyrki, zoo, pływalnie, baseny, Np. Helios, CinemaCity, Afrykanarium we Wrocławiu, etc.
Spa, salony masażu, salony fryzjerskie oraz kosmetyczne, kręgielnie, kluby bilardowe Szeroki wachlarz możliwości 😉
Obiekty oraz kluby sportowe, fitness, campingi, stoki narciarskie, wynajem jachtów, studia i szkoły tańca, pola golfowe Fitness Academy, Calypso etc.

Jakie warunki musimy spełnić, aby otrzymać 5% moneyback? Wystarczy, że na nasze konto wpłynie wynagrodzenie w wysokości 500 zł, bądź też dowolny przelew w wysokości 1500 zł z obcego banku. Warto również dodać, że w przypadku transakcji za granicami kraju bank pobiera 3% prowizji, jeśli natomiast otrzymamy moneyback w wysokości 5% wciąż będziemy 2% na plus.

Eurobank: Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Eurobank zawsze będzie mi się kojarzył z hasłem reklamowym „co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić”. Myślę, że każdy z czytelników odpowiedziałby podobnie: „znieść opłatę za kartę”. Wtedy mielibyśmy konto idealne na miarę potrzeb wszystkich klientów. Finalnie z czystym sumieniem mogę je natomiast polecić każdemu, kto często stołuje się w restauracjach, podróżuje (szczególnie po Polsce), a także odwiedza różnego rodzaju miejsca rozrywki. Wisienką na torcie może być również fakt, że możemy założyć lokatę internetową w wysokości 3% w ciągu 30 dni od aktywacji dostępu do bankowości internetowej. Okres lokaty wynosi 3 miesiące, a kwota maksymalna to 10 000 zł. <– Załóż konto –>

 

regulamin

 

 

 

 

 

 

tabela opłat i prowizji


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *