Choć wszyscy czekamy z utęsknieniem za przyjściem wiosny zima nie odpuszcza, a za naszymi oknami wciąż minusowe temperatury. Ciągle jeszcze spotykam przechodniów w czapkach, rękawiczkach czy też trzymających gorącą herbatę czy też inne rozgrzewające napoje w dłoni 😊. W takich warunkach konieczne wydaje się być poruszenie tematu ogrzewania naszych domów, i wypracowanie ewentualnych oszczędności. Dzisiejszy wpis jasno i klarownie przedstawia najważniejsze sposoby obniżenia naszych rachunków w tym zakresie.

 1. Skręcanie grzejników.

  Jeśli wychodzisz do pracy bądź wyjeżdżasz na kilka dni z domu nie zapomnij o skręceniu zaworów. Optymalna temperatura w ciągu dnia to 19-21 stopni, z kolei w nocy proponuje zakres 18-19 stopni. Nie należy jednak wyłączać grzejników całkowicie, ponieważ przy ponownym uruchomieniu pobór ciepła może okazać się znacznie większy.

 2. Nie zasłonięte grzejniki

  . Nie ważne czym, firanka, szafa, wspaniałe zasłony od teściowej? Każdy przedmiot utrudnia oddawanie ciepłego powietrza, co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie.

 3. Wykorzystywanie energii słonecznej.

  W zimie w słoneczne dni warto odsłaniać zasłony i żaluzje dzięki czemu promienie słoneczne pomogą ogrzać pomieszczenie. Z kolei w nocy warto okna zasłonić. Jest to pewnego rodzaju bariera, która zmniejsza straty ciepła.

 4. Zamykanie drzwi do pomieszczeń.

  Tytuł mówi sam za siebie. Czy na pewno ogrzewanie korytarza w naszych mieszkaniach jest również konieczne?

 5. Uszczelnienie okien i wszystkich wrażliwych miejsc gdzie ucieka ciepło.

  W tym miejscu zapewne nie możemy przesadzać pozwalając na przepływ małych sił powietrza, czyli zachowując swobodną cyrkulacje. Pozwoli to na eliminacje ewentualnej pary na oknach. Niezbędne może się okazać również odpowiednie ocieplenie ścian zewnętrznych budynku
  w którym mieszkamy.

 6. Odpowietrzenie grzejników.

  Nierównomierne oddawanie ciepła bądź głośna praca to typowe objawy zapowietrzenia grzejnika. Samodzielnie bez większego problemu możemy odpowietrzyć grzejniki wyposażone w odpowietrzniki. W nowych grzejnikach jest to już standard. Z kolei w starszych modelach może okazać się niezbędna wizyta fachowca.

 7. Odpowiednio dobrany ubiór.

  Zdecydowanie nie odkryje tym stwierdzeniem Ameryki, ale warto również zwrócić uwagę na nasz ubiór. Może siedzenie w krótkich spodenkach i koszulce w środku zimy nie jest konieczne? Czasem założenie wygodnego polara, czy bluzy nie spowoduje dyskomfortu, a wpłynie korzystanie na obniżenie naszych rachunków.

Na koniec dzisiejszego wpisy dla pań, które często marzną w stopy polecam grube wełniane kapcie, a wszystkim czytelnikom grzańca pod każdą możliwa postacią. Ostatecznie zwykła herbata z cytryną i miodem na pewno rozgrzeje każdego zmarzlucha 😊

Kategorie: Dom

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *