Jak wiecie lubię promocje bankowe w których możecie otrzymać zwroty za płatności kartą np. w Internecie. Dzisiejszy wpis to nowe możliwości i szansa na kolejne poszerzenie efektu synergii zakupowej. Niech zgadnę. Pewnie nie pamiętacie czym ów efekt jest? Zachęcam, aby wrócić do mojego wpisu, a następnie zapoznać się z refunder.pl. Gotowi? Zaczynamy 🙂

Refunder – jak to działa?

Sama firma jest legalnie działającym podmiotem zarejestrowanym w Szwecji. W Polsce istnieje od kilku lat stale poszerzając zakres swojej działalności. Idea programu opiera się na zwrotach za transakcje w sklepach internetowych. Na dzień dzisiejszy refunder porozumiał się z blisko 700 sklepami online. Szczegółowa lista sklepów wymieniona jest na stronie firmowej. W praktyce refunder otrzymując pieniądze za transakcję dzieli się z Wami swoją prowizją. Podobną ideę proponuje choćby Payback. Natomiast w tym systemie otrzymujemy punkty wymienne na nagrody, a tutaj realne środki pieniężne, które możemy wypłacić np. na nasze konto pay-pal. Zapewne wielu z Was korzystając z podobnych programów często zapominała, bądź nie wiedziała czy dany sklep internetowy jest częścią programu cashback. W tym przypadku refunder przygotował idealne rozwiązanie o czym w kolejnym akapicie.

Wtyczka Refunder

Nie są nam już obce różnego rodzaju wtyczki oferowane przez coraz więcej firm. Podobną propozycję ma refunder. Instalując wtyczkę (dostępną pod Chrome, Firefox, Safari lub Internet Explorer) będziemy zawsze wiedzieć, czy dany sklep internetowy ma umowę z refunder. U samej góry wyświetli się nam komunikat o wysokości zwrotu (cashback) na jaki możemy liczyć przy każdej transakcji. Mało? Wtyczka wyświetla również informacje o zwrotach w wynikach wyszukiwania. Rozwiązanie jest po prostu genialne w swojej prostocie. Warto również wspomnieć o możliwości instalacji aplikacji na naszego smartfona.

Haczyki?

Korzystanie z refundera (również ich wtyczki) jest całkowicie bezpłatne i nie ponosi za sobą żądnych konsekwencji. Minusem w zasadzie może być niski poziom wypłacanego zwrotu, ale pamiętajmy, że firma musi też zarobić. W dzisiejszych czasach zakupy często przenosimy do Internetu i tak w mojej ocenie idea cashbacku jest godna pochwały. Może ona spowodować, że znajdziemy dodatkowe pieniądze na naszym koncie niejako przy okazji wykonując codzienne zakupy. Pamiętajcie, że jeśli dokonacie np. częściowego zwrotu towaru Wasza prowizja nie zostanie zaliczona. Ponadto używanie Adblock’a może również spowodować problemy z naliczeniem cashback’u. Dlatego też zalecam jego wyłączenie przed każdą transakcją.

Pozwoliłem sobie sprawdzić opinie użytkowników w popularnym serwisie trustpilot.com. Okazuje się, że 93% opinii posiada status bardzo pozytywnych (great oraz excellent), co zresztą obrazuje poniższy screen. Ciekaw jestem również Waszej opinii. Czy kiedykolwiek spotkaliście się z refunderem?


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *